Szukaj produktu

Bestsellery

Opinie o produktach

Strona główna » Zero Waste - pakujemy bez plastiku

Zero Waste - pakujemy bez plastikuZapakujemy Twoje zakupy w stylu Zero Waste - bez plastiku

 

Jeśli dbasz o środowisko i chcesz aby Twoje zakupy były zapakowane bez plastiku to świetnie Cię rozumiemy. 

Aby Twoje zamówienie zostało zapakowane w duchu Zero Waste wystarczy, że na etapie potwierdzenia zamówienia (krok 3) zaznaczysz jedną lub obie z opcji pakowania bez plastiku.


alt

Produkty z zamówienia oznaczonego w ten sposób zapakujemy w torebki papierowe, ale jest kilka wyjątków. A jest to związane z naszymi doświadczeniami z kilku ostatnich miesięcy pakowania zamówień w ten sposób.
 

Podczas realizacji zamówień pakowanych odkryliśmy kilka ważnych rzeczy, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie:

  1. Owoce liofilizowane bardzo szybko chłoną wilgoć z powietrza, nie są konserwowane w inny sposób niż maksymalne wyciągnięcie wilgoci z produktu. Jeśli zapakujemy je w nieszczelne torebki papierowe to nie możemy dać im normalnej daty ważności takiej jak od producenta, a jedynie 2-3 dni od daty zapakowania produktu. Nie chcemy Cię narażać na problemy zdrowotne wynikające ze zjedzenia popsutego produktu, więc owoce liofilizowane będą zawsze pakowane w szczelne torebki strunowe z barierą plastikową. Z innymi produktami nie ma takiego problemu.
  2. Często w zamówieniach pojawiały się obok siebie aromatyczne przyprawy i bakalie. Owoce suszone i orzechy lubią chłonąć i przechowywać mocne aromaty, więc jeśli wybierasz np. curry i orzechy brazylijskie i chcesz aby były spakowane w torebki papierowe to trzeba liczyć się z tym że orzechy będą o smaku curry. Niestety ale papier nie jest dobrą barierą, aby zabezpieczyć uwalnianie się aromatycznych olejków eterycznych. W takich przypadkach możesz dać nam znać, że chcesz aby przyprawy lub inne produkty były zabezpieczone w dużych torbach foliowych z zapięciem strunowym lub w pojedynczych torebkach strunowych z barierą foliową. A jeśli liczysz na to, że produkty przetrwają podróż do Ciebie bez uszczerbku to też daj nam znać, abyśmy mieli pewność, że świadomie dokonujesz wyboru.
  3. Najmniejsze gramatury przypraw, czyli 20g są tak małe, że więcej miejsca w paczce zajmuje torebka papierowa niż sama przyprawa. Poza tym przyprawy jest tak mało, że zdąży ona stracić wiele ze swojego smaku i aromatu zanim dotrze do Ciebie. Nie używamy wzmacniaczy smaku, aromatów i innych polepszaczy, a chcemy aby produkt, który otrzymasz był wysokiej jakości. Te najmniejsze gramatury będziemy pakować w torebki strunowe niezależnie od oznaczenia zamówienia. Jeśli chcesz aby przyprawy były spakowane w torebki papierowe to wybierz większą gramaturę.
  4. Wanilia też będzie pakowana w torebki strunowe z zapięciem strunowym, bo jej smak i aromat też szybko wietrzeje, a chyba nie chcesz otrzymać jej bez tych cudnych właściwości?

alt


Czym jeszcze będzie różnić się zamówienie pakowane Zero Waste od standardowego?
  • Do standardowych zamówień dodajemy próbkę jednego z produktów, w paczce Zero Waste nie będzie próbki. 
  • O ile będzie to konieczne to paczka będzie wypełniona papierem i kartonami, a nie folią. Wszystkie wypełnienia i kartony pozyskujemy od dostawców, innych sklepów i od klientów, więc są ponownie przez nas wykorzystywane.
  • Dołożymy wszelkich starań aby jedynym plastikowym elementem paczki była taśma konieczna do zaklejenia kartonu. Niestety nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedniej taśmy papierowej, która spełniałaby nasze oczekiwania, ale jeśli znasz dobrej jakości taśmę papierową to daj znać, chętnie skorzystamy.

Dlaczego standardowo pakujemy w torebki z barierą plastikową i zapięciem strunowym?

Dbamy o jakość naszych produktów, dlatego chcemy aby jak najdłużej zachowały swoje właściwości. Nasze przyprawy nie zawierają dodatków polepszających takich jak wzmacniacze smaku, aromaty, barwniki, przecizbrylacze, itp, dlatego, aby zachowały swoje swoje właściwości lepiej przechowywać je w opakowaniach szczelnych i nie wystawionych na działanie promieni słonecznych. Znając przyzwyczajenia klientów wiemy, że najczęściej produkty są przechowywane w oryginalnym opakowaniu, w jakim zostały zakupione. Dlatego zdecydowaliśmy się na torebki z zapięciem strunowym, aby można było zachować jak najlepszą jakość produktu przez dłuższy czas. A gdy nasz produkt się skończy, to taką torebkę można później wykorzystać do przechowywania innych produktów lub drobnych przedmiotów.
Jeśli decydujesz się na zakup naszych produktów z pakowaniem w torebki papierowe bez bariery plastikowej to proszę, aby zostały one jak najszybciej przesypane do innych opakowań, które zabezpieczą je przed obcymi aromatami, wilgocią z powietrza i światłem słonecznym. W ten sposób zachowają na dłużej swoje właściwości. Ta prośba nie dotyczy produktów zbożowych, soli i cukrów, one mogą być przechowywane w torebkach papierowych.

Jeśli masz pytania, to pisz śmiało.
Zapraszamy!

Przejdź do strony głównej

Aktualności

Dlaczego warto kupić u nas ?

14 dni na zwrot

Dajemy Ci 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu

Ręczne pakowanie

Wszystkie zamówienia są starannie zapakowane

Bezpieczna przesyłka

Każdą paczkę zabezpieczamy grubym kartonem i taśmą

Własny magazyn

Wszystkie sprzedawane towary posiadamy dostępne "od ręki"

Jeden koszt wysyłki

Jeden koszt wysyłki niezależnie od ilości zamówionych produktów

Wszystkie prawa zastrzeżone - NASYPKO.PL 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu